Augusztus 5-én a nyírbátori idegenrendészeti fogdán fogva tartott 52 külföldi nagy többsége megtagadta, hogy az őrizeti hely által biztosított ételből egyen. Kik azok az emberek, akiket ott tartanak fogva? Kérdezz-felelek a Magyar Helsinki Bizottságtól. Fotónk 2013-ban készült Kiket tartanak fogva Nyírbátorban? Menedékkérőket vagy kiutasított külföldieket? Nyírbátorban van menekültügyi és idegenrendészeti őrizet is.
TovábbLázár János a tegnapi kormányinfón bejelentette, hogy a kormány „visszaállítja az idegenrendészeti őrizet intézményét”, és így „menekültkérelme elbírálásáig senki sem mozoghatna szabadon az országban”. Orbán Viktor ma mindezt megismételte.
TovábbA Helsinki Bizottság munkatársai 2015. április 28-án tettek monitorozó látogatást a külföldiek fogvatartására szolágló létesítményben.
TovábbA Kúria idegenrendészeti és menekültügyi joggyakorlat-elemző munkacsoportja 2013. szeptember 26-án megjelent összefoglalójában több idegenrendészeti kérdést is részletesen vizsgált, köztük az idegenrendészeti őrizet gyakorlatáról megállapította, hogy az nem hatékony és a kirendelt ügygondnokok szerepe pusztán formálisnak tekinthető.
TovábbA 2012 júliusi megfigyelő látogatás során a nyírbátori őrzött szállást kerestük fel. Számos problémára hívtuk fel a rendőrség figyelmét. Az ORFK megjegyzéseit saját jelentésünkkel egybeszerkesztve, változtatás nélkül közöljük.
TovábbA Magyar Helsinki Bizottság, a Magyar Vöröskereszt és a Menedék Migránsokat Segítő Egyesület közös nyilatkozatban fejezi ki aggodalmát a készülő idegenrendészeti tárgyú törvénymódosítás gyermekek fogvatartását érintő részeivel szemben.
Tovább