Kiállt kollégái mellett, kirúgták, bíróságon keresi igazát
Az Antall József Tudásközpontnak bíróság előtt kell bizonyítani, nem megtorlás miatt bocsájtotta el uniós irodavezetőjét, Szert Boglárkát, aki szóvá tette, hogy kollégáit politikai véleményükért éri hátrány, és jogellenesen tiltják el őket a véleménynyilvánítástól. Antall Péter, a tudásközpont vezetője a budapesti olimpia elleni és a Momentum Mozgalom népszavazási kezdeményezése melletti facebookos megnyilvánulásokat tiltotta meg.
Egyezség zaklató igazoltatások ellen
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) és a Magyar Helsinki Bizottság egyezséget kötött, hogy a hajléktalan és más, rossz szociális helyzetű emberek egyenlő bánásmódhoz fűződő joga valóban érvényesüljön a rendőri intézkedések, így az igazoltatások során.
Jogerős: diszkriminált a BRFK a Budapest Pride 2012-es betiltásával
2014. szeptember 18-án meghozott jogerős ítéletével a másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla is megállapította: szexuális irányultságon alapuló közvetlen hátrányos megkülönböztetést és zaklatást valósított meg a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK), amikor 2012 áprilisában a közlekedés ellehetetlenülésére hivatkozva megtiltotta a Budapest Pride felvonulást. A felpereseket a Magyar Helsinki Bizottság képviselte.
Polgármester sem cigányozhat
A Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság kimondta, hogy nem a szólásszabadság része, hanem jogsértő magatartás, ha egy polgármester „romaerőszak” ellen szervez tüntetést, ott felszólal, cigányokat gyanúsít meg gyilkossággal, utóbb pedig az önkormányzat lapjába ír cigányozó cikkeket. Ehhez még csak az sem kell, hogy – mint esetünkben – kiderüljön: a rasszista gyűlölködést kiváltó szörnyű bűncselekményt egy magyar nemzetiségű ember követte el.
Zaklató módon diszkriminált a rendőrség a 2012-es Pride felvonulás betiltásával
A Budapesti Rendőr-főkapitányság szexuális irányultság miatti közvetlen hátrányos megkülönböztetést és zaklatást valósított meg 2012-ben a Budapest Pride felvonulás megtiltásával – állapította meg január 16-án kihirdetett ítéletében a Fővárosi Törvényszék a Magyar Helsinki Bizottság által képviselt felperesek ügyében. Az ítélet nem jogerős.
Vakbarát ATM-ek hiánya: ENSZ-bizottság marasztalta el az államot
Magyar panaszosoknak adott igazat az ENSZ Fogyatékossággal Élő Személyek Jogainak Bizottsága. Kimondta, hogy az állam megsértette az ő és más fogyatékos emberek jogát, mert nem tett meg mindent annak érdekében, hogy a bankautomatákat a vakok is önállóan használhassák.
Rendőrségi lépések az etnikai aránytalanságok kiküszöbölésére
A Magyar Helsinki Bizottság és a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság egyezségével zárult az Egyenlő Bánásmód Hatóság eljárása, amely azt vizsgálta, hogy a rendőrség eleget tesz-e az egyenlő bánásmód törvényi követelményének.
Jogerősen egymilliós bírság a Malév egyik leányvállalatának diszkrimináció miatt
A bíróság jogerős döntése szerint jogszerűen szabott ki az Egyenlő Bánásmód Hatóság egymillió forint bírságot a Malév egyik leányvállalatára, amiért a cég diszkriminálta az egyik dolgozóját annak szakszervezeti tevékenysége miatt.
Munkahelyen is tilos a szexuális orientáció szerinti hátrányos megkülönböztetés
Jogosan bírságolt egy kábeltévét egymillió forintra tavaly az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH), amiért az egyik melegnek hitt dolgozóját állandóan zaklatták a munkahelyén, sőt a képernyőről is letiltották – ezt mondta ki a Fővárosi Bíróság (FB) hétfői jogerős ítéletében. A névtelenséget kért férfinek a hatóság előtt és a bírósági eljárásban is a Magyar Helsinki Bizottság nyújtott jogi segítséget.
Jogerősen pert nyert a vak fiú, aki nem vihette be vakvezető kutyáját a Csemege-Match Zrt. üzletébe
A Fővárosi Ítélőtábla jogerős ítéletében megállapította: a vak személyektől nem tagadható meg a nyilvánosan működő üzletekben a szolgáltatás akkor sem, ha azt az érintett csak vakvezető kutya segítségével tudja igénybe venni. A másodfokú bíróság indokoltnak és megalapozottnak találta az elsőfokú bíróság által megállapított félmillió forintos nem vagyoni kártérítést. Szigeti Szilárd 2009.