Belső védelmi alternatíva – kutatási jelentés
Az összefoglaló a belső védelmi alternatíva koncepció gyakorlati alkalmazását vizsgálta Magyarországon 2013-2014-ben.
Az összefoglaló a belső védelmi alternatíva koncepció gyakorlati alkalmazását vizsgálta Magyarországon 2013-2014-ben.
A Magyar Helsinki Bizottság gondozásában megjelent a Külföldiek Magyarországon c. tájékoztató füzet. A kiadvány elsősorban a migráció és bevándorlás témája iránt érdeklődő újságíróknak nyújt segítséget.
Az Olasz Menekülttanács (CIR) által koordinált projektben megjelent a Magyar Helsinki Bizottság jelentése.
Az Olasz Menekülttanács (CIR) koordinálásával szervezett "Hozzáférés a védelemhez" című projekt keretében a Magyar Helsinki Bizottság felmérte a projektben résztvevő országokban a határrendészet számára elérhető emberi jogokra koncentráló képzéseket.
A sérülékeny csoportok védelmével kapcsolatos legjobb gyakorlat kialakításában és terjesztésében vesz részt a Helsinki Bizottság.
A project keretében egy több nyelven hozzáférhető online adatbázist hoznak létre, amely 17 EU állam menedékjogi esetjogának összefoglalóját tartalmazza.
Több országra kiterjedő, átfogó adatbázis kidolgozásában vesz részt a Helsinki Bizottság.
Az Olasz Menekülttanács (CIR) által koordinált projektben a Magyar Helsinki Bizottság partnerként vesz részt.
A Bizottság szakszerű ingyenes jogi tanácsadást és képviseletet biztosít a legtöbb olyan magyarországi helyszínen, ahol nemzetközi védelemre szoruló külföldieket helyeznek el vagy tartanak fogva.
A nemzetközi védelemre szoruló külföldiek hozzáférésének elősegítése Magyarország területéhez és a menedékjogi eljáráshoz.
A Dublini rendszert születése óta számos súlyos kritika éri a hatékonyság hiánya és a működés embertelen következményei miatt, továbbá azért, mert aláássa a menedék intézményét Európában.
A CREDO projekt célja, hogy a menedékjogi kérelmek elbírálása során gyakran használt szavahihetőség fogalmát pontosítsa.