Projektek | Magyar Helsinki Bizottság
×

Sütik kezelése

ADÓSZÁMUNK: 19013983-1-42

A terhelti együttműködés rendszerei Európában (2019–2021)

A projekt a terheltek és az ügyészség közötti együttműködés azon formáit vizsgálja az Európai Unió egyes tagállamaiban, amelynek keretében a gyanúsítottak vagy a vádlottak lemondanak a tárgyaláshoz való jogukról. Az Európai Bizottság által támogatott, nemzetközi, több országot lefedő kutatási projektet a Fair Trials koordinálja, abban a Magyar Helsinki Bizottság partnerként vesz részt.

Tovább

Fiatalok ösztönzése az emberi jogok, a demokrácia és a jogállamiság védelmében való részvételre (2019-2021)

A projekt célja amerikai szakértők közreműködésével olyan oktatási programok kidolgozása, melyek az emberi jogok és demokrácia témájában a vitakultúra fejlesztését segítik elő a fiatalság körében. Elsősorban 18-24 éves, észak-magyarországi fiatalokat céloznak a projekt keretében a Magyar Helsinki Bizottság által végrehajtott programok.

Tovább

A látszat fontossága – hogyan jelennek meg a gyanúsítottak és a vádlottak a tárgyalóteremben, a nyilvánosság előtt és a médiában? (2017-2019)

  „A látszat fontossága – Hogyan jelennek meg a gyanúsítottak és a vádlottak a tárgyalóteremben, a nyilvánosság előtt és a médiában?” – című projekt keretein belül két évig azt kutattuk, hogy  a kényszerítő eszközök, különösen a bilincselés milyen mértékben és hogyan sérthetik az egyik legfontosabb büntetőeljárási alapelvet, az ártatlanság vélelmét. Foglalkoztunk a bilincshasználat hazai és nemzetközi jogszabályi hátterével és gyakorlatával.

Tovább

A gyanúsítottak és vádlottak jogainak erősítése a nemzeti emberi jogi intézmények bevonásával (2018-2019)

A bécsi Ludwig Boltzmann Intézet által koordinált nemzetközi projekt célja az európai nemzeti emberi jogi intézmények (Magyarországon az Alapvető Jogok Biztosa) közötti tapasztalatcsere elősegítése volt. A projekt során 26 európai országban végeztek kutatásokat a projekt szakemberei a jogszabályi környezetről és a nemzeti emberi jogi intézmények gyakorlatáról.

Tovább

Kép- és hangrögzítéssel a büntetőeljárások jogszerűségéért (2017-2019)

A büntetőeljárásban a kihallgatások és a vallomások kép- és hangfelvételen való rögzítése több Európai Uniós országban és az Egyesült Államokban évtizedek óta bevett gyakorlat, ami több szempontból is segíti az eljárások jogszerűségét. Kontrollt jelent az eljárás felett, ami egyaránt védi az eljárásban érintett sértetteket, tanúkat és terhelteket és az eljáró szerveket.

Tovább
magyar-helsinki-bizottsag

Támogasd te is
a Magyar Helsinki Bizottság tevékenységét adód -val!

Segíts, hogy őrködhessünk
a demokrácia felett,
és hogy Magyarország továbbra is jogállam maradhasson.

Segítsd ügyvédeink munkáját, hogy továbbra is ingyenes jogi segítséget nyújthassanak azoknak, akiknek a hatóságok megsértették emberi jogait.